National Geographic Eesti, 5/2020

National Geographic Eesti 2020. aasta maikuu numbri kokkuvõte

MEIE FOTOGRAAFIDELT: Vincent J. Musi.

TOIMETAJA VEERG: Armastus, töö ja muud proovikivid

TRÜKIPROOV: Kui linn on karantiinis – Koroonaviiruse käes vaevlevas Itaalias Milanosse lõksu jäänud fotograaf õppis tegema portreid eemalt.

AVASTA: Miks me läheme paanikasse? – Juba eelajaloolistest aegadest võib meie ärevil aju mingi hirmutava tundmatuga silmitsi sattudes lühisesse minna.

National Geographic
National Geographic on maailma suurim populaarteaduslik ajakiri
Ajakiri ilmub ühe korra kuus, iga kuu alguses.

AVASTA: Uuendaja – Beverly Goodman; Vähigeenid kiirendavad hirve sarvekasvu; Šampoon murrab pudelist välja; Konnasõbralikud mulaažid; Minitööriistad minipuudele; Põhja-Korea etendus.

REISIJUTUD: Teravmäed silmapiiril; Kuhu minna, mida teha; Oru taassünd; Valge närimisvaik.

KUHU ON KADUNUD KÕIK PUTUKAD: Putukaid jääb muret tekitavalt kiiresti vähemaks. See võib olla planeedile katastroofiline.

AUTISMIGA TÄISIKKA: Autismispektri häirega inimestel võib olla eriti raske leida tööd ja armastust ning iseseisvuda. Kuid lootust on, et asjad hakkavad muutuma.

AUTISMI VARAJASED MÄRGID: Imikutel, kellel kujuneb autism, areneb aju liiga kiiresti, ütlevad teadlased. See avastus võib aidata arstidel autismi juba eos ära hoida.

ITAALIA AJATUD RAJAD: Itaalia mägialadel ja teistes maailma karjakasvatuspiirkondades on säilinud aastaajalise rände traditsioon.

KEHAD LIIKUMISES: Maismaaloomadel on arenenud lugematuid lahendusi samale probleemile: kuidas saada kõige paremini ühest kohast teise. Kulgemisviisid on olenevalt looma suurusest ja keskkonnast erinevad, aga nende kõigi eesmärk on liikuda tõhusalt ressursside poole ja ohust eemale.

TOIMETAJA VEERG: Karjalaskepäev.

Jaga lugu:
Klienditeenindus
KlienditeenindusVana-Lõuna 39/1, 19094 TallinnTel: 667 0099 (tööpäeviti 9–17)
Rain Väät
Rain VäätVastutav väljaandjaTel: 667 0044
Erkki Peetsalu
Erkki PeetsaluPeatoimetajaTel: 501 8100
Margit Raias
Margit RaiasToimetaja-korrektorTel: 504 1108
Sven Puusepp
Sven PuuseppGraafiline disainerTel: 512 3163
Sirle Kübar
Sirle KübarReklaamimüügi projektijuhtTel: 56845555