National Geographic Eesti, 10/2021

National Geographic Eesti 2021. aasta oktoobrikuu numbri kokkuvõte

TOIMETAJA VEERG: Lennukid (ja rongid) ja autod.

TRÜKIPROOV: Mürgitatud ilu – Piltidel, mida võiks esmapilgul pidada maalideks, jäädvustab fotograaf, kuidas kaevandusjäätmed on hävitanud ühe Rumeenia oru.

AVASTA: Jääkülm viies ookean: Lõuna-Jäämeri; Geeninäppaja kärbes; Klaasist jahvatatud liiv; Kes see karu on?; Õhuakrobaatika; Planeedi heaks.

AVASTA: Kasulik sumin – Angelina Jolie räägib oma armastusest mesilaste vastu, õpetab naisi nende eest hoolitsema ja poseerib sel rabaval fotol.

National Geographic
National Geographic on maailma suurim populaarteaduslik ajakiri
Ajakiri ilmub ühe korra kuus, iga kuu alguses.

AVASTA: Ekstreemne ekspeditsioon – Arktika uurimisekspeditsioonis osalenud fotograaf õppis polaaröö pimeduses jääga kaasa triivides tundma otsatut ilu ja iseenda piire.

MEIE FOTOGRAAFIDELT: Enric Sala.

MEIE TULEVIK ON ELEKTRILINE: Roherevolutsioon transpordis on alanud. Tänapäevased akutoitel autod müüvad hästi ja tulekul on saastevabad lennukid.

KUI ROHELINE, KUI VARSTI: Väikesed akutoitel lennukid on tulekul. Suurte heitmevabade liinilennukite ehitamine on aga hirmutavalt suur väljakutse.

KUI KOHTUVAD KAKS MAAILMA: Bulgaaria paganlikud traditsioonid loovad silla inim- ja vaimude maailma vahele, et võita kurjust ning tuua jõukust ja tervist.

ŠIMPANSITE PÄÄSTMINE AITAB LEIDA LOOTUST KESET KAOST: Ühes Kesk-Aafrika varjupaigas on traumeeritud šimpansid oma hooldajatele elutahte eeskujuks.

TOIMETAJA VEERG: Ekseldes kanjonis.

Jaga lugu:
Klienditeenindus
KlienditeenindusVana-Lõuna 39/1, 19094 TallinnTel: 667 0099 (tööpäeviti 9–17)
Rain Väät
Rain VäätVastutav väljaandjaTel: 667 0044
Erkki Peetsalu
Erkki PeetsaluPeatoimetajaTel: 501 8100
Margit Raias
Margit RaiasToimetaja-korrektorTel: 504 1108
Sven Puusepp
Sven PuuseppGraafiline disainerTel: 512 3163
Sirle Kübar
Sirle KübarReklaamimüügi projektijuhtTel: 56845555