National Geographic Eesti, 9/2021

National Geographic Eesti 2021. aasta septembrikuu numbri kokkuvõte

TOIMETAJA VEERG: Mälestame neid kõiki.

AVASTA: Õueelu kui ravim – Norra friluftsliv’i kontseptsioon viib inimesed loodusesse ja teeb ka pandeemia talutavamaks.

AVASTA: Magnetlaenguga lõuad; Dinosauruse tiivasulg; Isikukaitsevahendid prügina; Suurimad surfilained; Planeedi heaks; Koloniaalaja kiharad; Rae Wynn-Grant; Söödav probleem.

VÄIKESED IMED: Tänapäeva astronoomia annab meile ennenägematuid pilte Päikesesüsteemi ohtratest pisiobjektidest. Neilt väikekehadelt saame vihjeid universumi suurimate mõistatuste kohta.

National Geographic
National Geographic on maailma suurim populaarteaduslik ajakiri
Ajakiri ilmub ühe korra kuus, iga kuu alguses.

GEPARDID MÜÜGIKS: Neid kuninglikke kaslasi himustavad kaubitsejad, kes müüvad nad rikastele ostjatele. Uurime, kuidas üks kurjategijate võrgustik on gepardikutsikaid Aafrikast välja smugeldanud ja kuidas Somaalimaa selle vastu võitleb.

SULAMISEGA VÕIDU: National Geographicu meeskond paigaldas kõrgele Andidesse ilmajaama, mis võib aidata Kesk-Tšiilil toime tulla sealseid veevarusid ohustava põua ja soojenemisega.

AFGANISTANI OHTLIK VEELAHE: Nüüd, mil äärmuslased on USA lahkumisest uut jõudu saanult riiki üle võtmas, on ohtu sattunud vabadused, mille afgaanid on pärast 2001. aastat kätte võitnud.

TOIMETAJA VEERG: Elu nähtamatul prügimäel.

Septembris jätkub koostöös meie ajakirjaga Lõuna-Eesti foto- ja videokonkurss „Aken Lõuna-Eestisse“, kuhu saab esitada võistlustöid perioodil 01.06-30.09.2021. Lähem info veebis aadressil www.visitsouthestonia.com/konkurss

Jaga lugu:
Klienditeenindus
KlienditeenindusVana-Lõuna 39/1, 19094 TallinnTel: 667 0099 (tööpäeviti 9–17)
Rain Väät
Rain VäätVastutav väljaandjaTel: 667 0044
Erkki Peetsalu
Erkki PeetsaluPeatoimetajaTel: 501 8100
Margit Raias
Margit RaiasToimetaja-korrektorTel: 504 1108
Sven Puusepp
Sven PuuseppGraafiline disainerTel: 512 3163
Sirle Kübar
Sirle KübarReklaamimüügi projektijuhtTel: 56845555