National Geographic Eesti, 8/2020
National Geographic Eesti 2020. aasta augustikuu numbri kokkuvõte
TOIMETAJA VEERG: Mida me ajaloost ei õpi.
TRÜKIPROOV: Lukus suurlinn – Helikopterilt pildistatud vaated näitavad ilmekalt, kuidas newyorklased üheskoos kodus püsisid, et peatada Covid-19 levikut.
KOROONAVIIRUS: Kui virtuaalne elu muutub karantiiniks – Minu põlvkonnale on virtuaalmaailm kodune. Aga kui koroonaviirus meid füüsilisest maailmast ära lõikas, läks midagi kaotsi.
KOROONAVIIRUS: Käed viirusest puhtaks – Kas maailma vaesed saavad lõpuks ometi puhta vee, millega käsi pesta, ja mida juua?
AVASTA: Dodo uus välimus; Aeglaselt ja mustvalgelt; Maagiliste seente ravitoime; Tuleviku tsement; Kuidas muudab röövik pimedana värvi?; Ursonite paaritumine nõuab osavust; Isane karuslane peibutab taguotsaga.
AVASTA: Välitööde märkmed – Teadus maandab maavärinaohtu; Miks me hoolime loomadest; Oscar Nilsson – Ta rekonstrueerib arheoloogide leidude põhjal tõetruid inimnägusid.
AVASTA: Elu karmim ronimine – Kui maailma teadaolevalt sügavaim koobas äkitselt veega täitus, pidi Vene tipp-koopauurijatega kaasas olnud fotograaf enda päästmiseks meeleheitlikult ronima.
KUIDAS PANDEEMIAD MEID MUUDAVAD: Kas saadud õppetunnid on meil meeles ka siis, kui oht on möödas?
VESI KÕIKJAL JA EIKUSAGIL: 3900-kilomeetrisel rännakul läbi India avaldub India pühade jõgede müstiline veetlus – ja kriis, mis ohustab üht eluviisi.
„MA KARDAN KOGU AEG“: Uganda metsaelupaikade vähenedes söövad näljased šimpansid aed- ja põlluvilju – ja röövivad kohalike elanike lapsi. See paneb proovile inimeste ja ühe kaitsealuse looma suhte.
MEIE FOTOGRAAFIDELT: Yane Kang.
TOIMETAJA VEERG: Metsas elu käib.