National Geographic Eesti, 8/2020

National Geographic Eesti 2020. aasta augustikuu numbri kokkuvõte

TOIMETAJA VEERG: Mida me ajaloost ei õpi.

TRÜKIPROOV: Lukus suurlinn – Helikopterilt pildistatud vaated näitavad ilmekalt, kuidas newyorklased üheskoos kodus püsisid, et peatada Covid-19 levikut.

KOROONAVIIRUS: Kui virtuaalne elu muutub karantiiniks – Minu põlvkonnale on virtuaalmaailm kodune. Aga kui koroonaviirus meid füüsilisest maailmast ära lõikas, läks midagi kaotsi.

KOROONAVIIRUS: Käed viirusest puhtaks – Kas maailma vaesed saavad lõpuks ometi puhta vee, millega käsi pesta, ja mida juua?

National Geographic
National Geographic on maailma suurim populaarteaduslik ajakiri
Ajakiri ilmub ühe korra kuus, iga kuu alguses.

AVASTA: Dodo uus välimus; Aeglaselt ja mustvalgelt; Maagiliste seente ravitoime; Tuleviku tsement; Kuidas muudab röövik pimedana värvi?; Ursonite paaritumine nõuab osavust; Isane karuslane peibutab taguotsaga.

AVASTA: Välitööde märkmed – Teadus maandab maavärinaohtu; Miks me hoolime loomadest; Oscar Nilsson – Ta rekonstrueerib arheoloogide leidude põhjal tõetruid inimnägusid.

AVASTA: Elu karmim ronimine – Kui maailma teadaolevalt sügavaim koobas äkitselt veega täitus, pidi Vene tipp-koopauurijatega kaasas olnud fotograaf enda päästmiseks meeleheitlikult ronima.

KUIDAS PANDEEMIAD MEID MUUDAVAD: Kas saadud õppetunnid on meil meeles ka siis, kui oht on möödas?

VESI KÕIKJAL JA EIKUSAGIL: 3900-kilomeetrisel rännakul läbi India avaldub India pühade jõgede müstiline veetlus – ja kriis, mis ohustab üht eluviisi.

„MA KARDAN KOGU AEG“: Uganda metsaelupaikade vähenedes söövad näljased šimpansid aed- ja põlluvilju – ja röövivad kohalike elanike lapsi. See paneb proovile inimeste ja ühe kaitsealuse looma suhte.

MEIE FOTOGRAAFIDELT: Yane Kang.

TOIMETAJA VEERG: Metsas elu käib.

Jaga lugu:
Klienditeenindus
KlienditeenindusVana-Lõuna 39/1, 19094 TallinnTel: 667 0099 (tööpäeviti 9–17)
Rain Väät
Rain VäätVastutav väljaandjaTel: 667 0044
Erkki Peetsalu
Erkki PeetsaluPeatoimetajaTel: 501 8100
Margit Raias
Margit RaiasToimetaja-korrektorTel: 504 1108
Sven Puusepp
Sven PuuseppGraafiline disainerTel: 512 3163
Sirle Kübar
Sirle KübarReklaamimüügi projektijuhtTel: 56845555