National Geographic Eesti veebruar, 2/2018

27. jaanuar 2018, 13:50

National Geographic Eesti 2018. aasta veebruarikuu numbri kokkuvõte

TOIMETAJA VEERG: Linnad kui teenäitajad

AVASTA: Linnad – Parem vaade kui linnulennult; Tere tulemast kaubalinna; Meie pähklisõpradest naabrid; Maailma külmim linna; Liivale rajatud pilvelõhkujad; Ideed ellujäämiseks.

ÜRGINSTINKT: Äärelinnad pärsivad paaritumist.

NÄGEMUSD: Sinu võte

NAD JÄLGIVAD SIND: … ja kõike muud siin planeedil. Tehnika ja meie kasvav nõudlus turvalisuse järele on teinud meist kõigist jälgitavad. Kas privaatsus hakkab jääma vaid mälestuseks?

METSIKU LOODUSE KUNINGRIIK: Falklandi saared, Lõuna-Atlandis asuv üksildane saartekobar, mida tuntakse enim lammaste ja kunagise lühisõja järgi, on elav õppetund looduskaitse jõust.

SUPERAJUD: Saage tuttavaks Figaroga. Ta on Tanimbari kakaduu, kes õppis ise papitükki lahti toksima ja tööriistana kasutama. Nii et unustage ära „linnuaju“ kasutamine solvanguna. Lindudel, nagu selgub, on superajud.

DUBAI HULLJULGE SIHT: Kümme aastat tagasi kuulus emiraadi pealinna ökoloogiline jalajälg maailma suurimate hulka. Dubai tahab, et 2050. aastal oleks tema jälg kõige väiksem. Kas see on saavutatav?

VANEMALÕKS: Colombia keskkoolides läbi viidavas haridusprogrammis kasutatakse väga virilaid beebiroboteid, et manitseda teismelisi rasedusest hoiduma.

AJAS EDASI: Looduslik linnaarendus

TOIMETAJA VEERG: Kuidas saada päriselt vabaks?

Vaata kõiki uudiseid

Toetajad:

Telli ajakiri

Telli National Geographic
National Geographic on maailma suurim populaarteaduslik ajakiri.
Ajakiri ilmub ühe korra kuus, iga kuu alguses.
Hind: e-arve püsimaksega 6,95 €, aastaks 79 €
Telli Ajakiri