Loodusravi tarkused - lihtsad nipid tervise toetamiseks

Looduslikud ravimid, olgu nad omatehtud või ostetud, aitavad hoida sind ja su peret tervena.  Foto: National Geographic

Lihtsama ja tervislikuma elu poole püüeldes otsime sageli abi loodusravist. See teejuht tutvustab mõningaid maailma parimaid ja vanimaid loodusravimeid, mille kasulikke toimeid kinnitab ka tänapäeva teadus. Olgu nad iidsed või tänapäevased, üks on neil kõigil ühine: nad ei sisalda sünteetilisi retsepti- ega käsimüügiravimeid.

Esimene peatükk kirjeldab koduseid ravivõtteid mitmesuguste levinud vaevuste vastu, ninakinnisusest liigesevalu ja sõiduiivelduseni. Sa õpid tegema traditsioonilisi ravimteesid ja kokku segama rahustavaid salve, mida võis valmistada su vanavanaema. Siit leiad ka lihtsaid nippe, näiteks kuidas toruteibiga pinnust lahti saada. Teine peatükk tutvustab valikut tavalisi ja laialt kättesaadavaid ravimtaimi, mida on kasutatud tervise parandamiseks ja mitmesuguste tervisehädade ravimiseks sadu või isegi tuhandeid aastaid. Kuna loodusravi algab sellest, mida sa sööd, soovitab kolmas peatükk maitsvaid ja täisväärtuslikke toite, mida tervise toetamiseks oma menüüsse lisada.

Looduslikud toidud, ravimtaimed ja kodused ravimid ei asenda kunagi asjakohast arstiabi. Pea meeles, et iga ravim ei pruugi igaühele sobida ning et looduslikkus üksi ei tähenda, et ravim on täiesti ohutu. Loe kindlasti läbi ka siin väljaandes läbivalt toodud hoiatavad märkused. Kui sa pole kindel, kas miski sulle sobib, küsi oma arstilt.

Ole terve!

Loe pikemalt National Geographic Eesti eriväljaandest "Loodusravi tarkused" (august 2022).

National Geographic
National Geographicu põnevad erinumbrid
Ajakiri ilmub kuus korda aastas.
Jaga lugu:
Klienditeenindus
KlienditeenindusVana-Lõuna 39/1, 19094 TallinnTel: 667 0099 (tööpäeviti 9–17)
Rain Väät
Rain VäätVastutav väljaandjaTel: 667 0044
Erkki Peetsalu
Erkki PeetsaluPeatoimetajaTel: 501 8100
Margit Raias
Margit RaiasToimetaja-korrektorTel: 504 1108
Sven Puusepp
Sven PuuseppGraafiline disainerTel: 512 3163
Jaanus Sarapuu
Jaanus SarapuuReklaamimüügi projektijuhtTel: 5166 960