National Geographic Eesti oktoober, 10/2018

27. september 2018, 13:35

National Geographic Eesti 2018. aasta oktoobrikuu numbri kokkuvõte

TOIMETAJA VEERG: Omaette ja ohus: Amasoonia hõimud.

TRÜKIPROOV: Lilled uues valguses – Ultraviolettvalgusel põhinev tehnika toob esile taimede varjatud värvirikkuse ja sädeluse.

ALGUSPUNKT: Lootus kõigest hoolimata – Meie planeeti kimbutavad konfliktid, kliimamuutus, saaste, haigused ja muud ohud. Kas saaks olla paremat aega lootuseks?

ALGUSPUNKT: Teaduse tegemiseks läheb vaja ajusid; Kõrgtehnoloogiline šokolaad; Kepsutav avastus; Pange sõnad kasvama; Kus ei jätku puhast õhku. Ruth Metzel – Tema missioon on kaitsta üht Panama ohustatud ökosüsteemi. Tähtsaim selleks on kogukonna kaasamine.

AVASTA: Sumatra ninasarvik; Vaikelu pärast surma; Tuleviku Maa; Kuidas silm seletab piksleid.

AVASTA: „Vahel on see nagu viirastuste jahtimine“ – Brian Skerry pildistab ohustatud mereloomi, et me nende elust paremini aru saaksime – ja pildistab seni, kuni kopsud lubavad.

PÕLISHÕIMUD PIIRAMISRÕNGAS: Kaevandused, karjafarmid ja röövraie tungivad Brasiilia ja Peruu Amasoonias viimaste eraldatuses elavate hõimude elualadele.

HIRMUTAVAD, SÜLTJAD, AJUTUD, KAUNID: Mis teeb meduusid nii kütkestavaks? Nad paistavad läbi. Nad suudavad iseennast kloonida. Ja mõned vanemad meduusid võivad saada uuesti nooreks.

TAEVA VALITSEJAD: Inimesed on sajandeid loonud ainulaadseid sidemeid pistrikega, maailma kiireimate loomadega.

TOIMETAJA VEERG: Lennuõnnetuse aarete jahil.

Iseolemisest, lõunaeestlase pilguga: Koostööprojekti „Elu kahe maailma piiril“ raames ilmunud loos avaldavad oma arvamust loodusest, iseolemisest ja intuitsioonist kirjamees Jaan Kaplinski, laulja ja laululooja Anu Taul ning loodusfotograaf Remo Savisaar, kes on ka artikli fotode autor.

Vaata kõiki uudiseid

Toetajad:

Telli ajakiri

Telli National Geographic
National Geographic on maailma suurim populaarteaduslik ajakiri.
Ajakiri ilmub ühe korra kuus, iga kuu alguses.
Hind: e-arve püsimaksega 6,95 €, aastaks 79 €
Telli Ajakiri