National Geographic Eesti september, 9/2017

22. august 2017, 17:19

National Geographic Eesti 2017. aasta septembrikuu numbri kokkuvõte

TOIMETAJA VEERG: Uue pilguga sõltuvusest

3 KÜSIMUST: Mida tähendab olla terve – Endine USA peaarst Vivek Murthy räägib emotsioonide ja vaimse tervise tähtsusest.

AVASTA: Tervis – Söö, joo ja ole ettevaatlik; Vaimne tervis piltides; Tindiplekkide tuvastamine; Tõhus bakterimurdja; Kompimismeele taastamine; Mõttetoitu; Huultelt lugemine; Tehisemakas enneaegsetele.

AVASTA: Staadionide ajalugu ja tulevik

NÄGEMUSD: Sinu võte

SÕLTUVUSES AJU: Me saame üha enam teada ihast, mis toidab enesehävituslikke harjumusi – ning ka sellest, kuidas teadus saab aidata seda võita.

SÜNNIST SAATI SÕLTUVUSES: Opiaatidest võõrduvate beebide nutt on täitsa isesugune: aina korduv lühike, vaevatud ja peenike kaeblemine.

TAPPEV KOKKAMINE: Umbes kolm miljardit inimest valmistab toitu lahtisel tulel või vaevu kontrollitaval tulekoldel. Mõjud keskkonnale ja tervisele võivad olla laastavad, iseäranis naistele ja väikelastele.

TILLUKE RIIK TOIDAB MAAILMA: Uus põllumajandushiid Holland muudab meie maaharimisviise.

GORILLAD, KELLE PÄÄSTIS DIAN FOSSEY: Mõnedele rwandalastele oli ta ohtlik sissetungija, aga tema töö hoidis ära mägigorillade väljasuremise. Nüüd varitsevad neid inimahve uued ohud.

PIIRIALAD: Visuaalne meditatsioon piiriaedade ja tarade juures, mis eraldavad USA-d ja Mehhikot ning tekitavad vastakaid arvamusi.

ÜRGINSTINKT: Kala viljakus on laborite õnn

AJAS EDASI: Inimene kiibil

TOIMETAJA VEERG: Diagnoos: sex, drugs & rock’n’roll

Vaata kõiki uudiseid

Toetajad: