Kirg jäädvustada lennumustreid

29. detsember 2017, 13:08
Lendavad linnud, randtiirudest piiritajateni, muutuvad fotograafi Xavi Bou jäädvustustes sürrealistlikeks jälgedeks. Oma pilte loob ta kõrglahutusega videokaameraga.

Fotograaf jäädvustab nähtamatuid mustreid, mida linnud taevasse joonistavad.

Kui linnud jätaksid taevasse jälgi, millised need välja näeksid? See küsimus on Barcelonas elavat fotograafi Xavi Boud aastaid paelunud. Nii nagu madu jätab üle liiva siueldes loogelise jälje, peab ka linnu järel moodustuma mingi muster, kujutas ta ette. Kuid mõistagi ei jäta linnud lennates mingeid jälgi, vähemalt mitte palja silmaga nähtavaid. Viimased viis aastat üritas nüüdseks 38-aastane Bou lendavatest lindudest maha jäävaid tabamatuid jooni pildile püüda ehk, nagu ta ise ütleb, nähtamatut nähtavale tuua.

Kõigepealt tuli tal loobuda pelgalt vaatleja rollist. „Varem sõitsin mööda maailma ringi nagu looduseuurija ja vaatlesin loodust,“ ütleb ta. Bou hakkas uurima fototehnikaid, mille abil ta saaks väljendada oma loodusearmastust ja näidata lindude ilu seninägematul viisil.

Lõpuks valis Bou töötamiseks videokaamera, millega filmitud materjalist ta eraldab kõrglahutusega fotosid. Ta filmib lendavaid linde, valib siis ühe filmilõigu ja sulandab eraldi kaadrid üheks pildiks. Bou meelest sarnaneb see protsess filmi ilmutamisega: ta ei tea ette, milline on lõpptulemus, kuni jõuab kätte see maagiline sekund, mil pilt hakkab kogu oma pöörasuses ja sürrealistlikkuses ilmet võtma.

Täispikkuses loo leiate National Geographic Eesti jaanuarinumbrist.

Vaata kõiki uudiseid

Toetajad:

Telli ajakiri

Telli National Geographic
National Geographic on maailma suurim populaarteaduslik ajakiri.
Ajakiri ilmub ühe korra kuus, iga kuu alguses.
Hind: e-arve püsimaksega 6,95 €, aastaks 79 €
Telli Ajakiri