Erkki Peetsalu: Nagu niuhti

30. september 2016, 21:53

Täpselt viie aasta eest jõudis lugejateni ajakirja National Geographic Eesti esimene number. Viis aastat on möödas nagu niuhti, nagu poleks olnudki. Oli see siis unenäos või mitte, aga maailm nägi viie aasta eest välja teistsugune.

Planeedil Maa on keeratud justkui teine lehekülg. Muutunud on poliitika, majandus, tehnoloogia, kuid ka inimeste hoiakud ja arusaamad, samuti loodus ja kliima ning veel väga paljud elu ilmingud. Polaarsused selginevad ja vastanduvad. Ühelt poolt on lisandunud olulisel määral südamlikku hoolivust, avatust, teadlikkust, aga teisalt ka kitsarinnalisust, vägivalda, vaimupimedust.

Euroopa nägu on samuti muutumas. Tänavu, mil Euroopa Liidu eelkäijaks peetava söe- ja teraseühenduse asutamisest möödub 65 aastat, seisab kontinent silmitsi viimase aja suurima põgeniketulvaga. Ajalukku kiigates võib meid eestlasigi pidada mitmes mõttes rändajateks, uuteks eurooplasteks, kuid see protsess, mida vaatleb oktoobrinumbri kaanelugu „Uued eurooplased“, tähistab laiemat geopoliitilise paradigma muutust.

Sageli on raske leppida, et elu olemus seisnebki pidevas muutumises. Mõnikord võib aga muutuses peituvat arengut hõlpsamini näha. Nii saab kindlasti öelda meie ajakirja puhul, sest pärast seda, kui AS Äripäev sai maikuus National Geographic Eesti väljaandjaks, on ajakirja ärimahud suurenenud kolm korda. Aasta lõpuks on tellijate arv kolmekordistunud. Laienev auditoorium tugevdab veelgi ajakirja kandepinda ning aitab meil jätkata NG missiooni kvaliteetajakirjanduse eesliinil.

Praeguseks oleme koos eriväljaannetega avaldanud juba ligi 70 eestikeelset ajakirja. Nagu niuhti. Järgmisele viisaastakule läheme vastu uute sisukate ja uurivate käsitlustega kultuuri, looduse, teaduse ja tehnoloogia teemadel. Ajakirja sünnipäevatordilt küünlaid puhudes saadame sulle oma parimad soovid, hea lugeja! Kuulume ühiselt National Geographicu rahvusvahelisse perre – hea on tunda, et oleme üksteise jaoks olemas.

Aitäh sulle huvi ja pühendumise eest!

Vaata kõiki uudiseid

Toetajad:

Telli ajakiri

Telli National Geographic
National Geographic Eesti pakub harivat lugemist kogu perele.
Ajakiri ilmub ühe korra kuus, iga kuu alguses.
Ajakirjal on 87 000 lugejat.
Hind: e-arve püsimaksega 6,49 €, aastaks 75 €
Telli Ajakiri