National Geographic Eesti juuli, 7/2017

24. juuni 2017, 18:57

National Geographic Eesti 2017. aasta juulikuu numbri kokkuvõte

KIRI PRESIDENDILT: Kaks partnerit, ühine missioon

TOIMETAJA VEERG: Tehnoloogia aitab näha ilu

3 KÜSIMUST: Ebatõenäoline optimist – 2006. aastal valminud dokumentaalfilmiga „An Inconvenient Truth“ juhtis USA endine asepresident Al Gore rahva tähelepanu kliimamuutusele. Juulis linastub jätkufilm „An Inconvenient Sequel“. Al Gore ütleb, et praegu on kaalul rohkem, kuid lahendused on selgemad.

AVASTA: Seiklus – Perekond ulgumerel; Spordiala, mis levib – ja tapab; Alpinismivarustuse areng; Seiklemise mekk; Vanaaja reisid; Tõeline avastus; Varemeis linna taaselustamine; Sisemine kell õigeks; Naine, kes andis näo National Geographicule.

AVASTA: Välitööde märkmed – Ookeaniliike päästmas, alustades kõige kõrgemalt.

NÄGEMUSD: Sinu võte

KRIIS JÄÄL: Eriülevaade – Antarktika. Kaheosalises loos vaatleme, kuidas teadlased jälgivad Antarktika jäisel pinnal liustike sulamist – protsessi, mis võib tohutult tõsta meretaset ja viia üleilmse kriisini. Ülevaate teine osa avab Antarktika eksootilist ja harva nähtavat jääalust meremaailma.

LÕUNAMANDRI JÄÄALUNE ILU: Eriülevaade – Antarktika. Haruldasel pilguheidul jäätunud pealispinna alla avaneb üllatavalt värvikirev ja elav maailm, mille jäistes vetes toimetavad pingviinid, hülged ja eksootilisemad olendid.

METSIK TAHE TERVENEDA: Venezuelalased pöörduvad riigi tervishoidu tabanud kriisi süvenedes aina enam ravitsejate poole.

VIIMANE MEEKÜTT: Üks Nepali kulungi rahvusest mees kogub musta turu jaoks mett, mida valvavad tujukad vaimud ja maailma suurimad mesilased.

LENNUKOOL: Koolibrid liiguvad nii kiiresti, et inimese silm näeb ainult hõljuvat värvilaiku, tiivavirvendust. Ent kui nad kiirkaameraga ajas peatada, avaldavad koolibrid oma saladused.

ÜRGINSTINKT: Koorikloomade salakohting

AJAS EDASI: Kosmose värvid

TOIMETAJA VEERG: Külm dušš

Vaata kõiki uudiseid

Toetajad:

Telli ajakiri

Telli National Geographic
National Geographic on maailma suurim populaarteaduslik ajakiri.
Ajakiri ilmub ühe korra kuus, iga kuu alguses.
Hind: e-arve püsimaksega 6,95 €, aastaks 79 €
Telli Ajakiri