National Geographic Eesti juuni, 6/2017

25. mai 2017, 13:47

National Geographic Eesti 2017. aasta juunikuu numbri kokkuvõte

TOIMETAJA VEERG: Uuri välja tõde ja avalda

TÄHEJUTUD: Telekast laborisse ja tagasi – kunagine lapstäht Mayim Bialik kaitses neuroteadustes doktorikraadi ning naasis siis mängima teadlast sarjas „Suure paugu teooria“. See on andnud talle uue vaatenurga naiste rollile reaalteadustes ja laiemalt.

AVASTA: Progress – Piire nihutavad joonistused; Kodus tehtud elekter; Mõtteeksperiment; 1917. aasta pilguheit 2017. aastasse; Arenguvedurid; Inspireeriv anatoomiatund; Abi tuleb kõrgelt; Titesammudega; Kombatav maal.

NÄGEMUSD: Sinu võte

MIKS ME VALETAME: Näputäis tõtt võib küll olla parem kui sületäis valet, aga valelikkus ja ebaausus on inimesel loomuses.

ELU NOATERAL: Planeedi soojenemine ohustab Galapagose liike, kellest Darwin sai inspiratsiooni loodusliku valiku teooria loomiseks.

ALBINISMI OHUD: Albiinomodellid on populaarsed küll moetööstuses, kuid kõikjal maailmas kohtuvad albiinod tõrjutuse, terviseprobleemide ja jõhkrate rünnakutega.

LOOMAST KIVIKS: Kuidas ühest Kanada karjäärist leiti üks kõige paremini säilinud dinosaurusi.

KÕRVALMÕJU: Haitil on tänavakaubitsejad paljudele inimestele peamine ravimite hankimise allikas. Müüjatele on see võimalus ellu jääda.

AJAS EDASI: Läbi nõelasilma

ÜRGINSTINKT: Kirgaspunane armastus

TOIMETAJA VEERG: Mina jään

Vaata kõiki uudiseid

Toetajad:

Telli ajakiri

Telli National Geographic
National Geographic on maailma suurim populaarteaduslik ajakiri.
Ajakiri ilmub ühe korra kuus, iga kuu alguses.
Hind: e-arve püsimaksega 6,95 €, aastaks 79 €
Telli Ajakiri